Цікавинки

Трюфель - унікальний підземний гриб!
Делікатесний гриб, що росте під землею на глибині до 30 см. Це справжній їстівний шедевр природи, який славиться незвичайним ароматом.


У природі поширені два види трюфелів – білий та чорний. Чомусь так склалося, що білий трюфель більше ціниться в Італії, а чорний трюфель, або його ще називають «діамантом кулінарії», у Франції. Ці гриби збирають не лише в Італії та Франції, а й у Росії, Іспанії, Португалії, на півдні Німеччини, а також в інших країнах, де існує теплий і помірний клімат.

Розшукати чорний чи білий трюфель не так просто, адже вони ростуть під землею. Для пошуку цих грибів використовують спеціально навчених свиней або собак, які за допомогою нюху, можуть відчувати трюфель за 50 метрів. А для того, щоб тварини не з’їдали знайдений гриб, їм перев’язують рот.
Трюфелі вважаються надорожчими грибами у світі. Ціна здебільшого залежить від ваги і якості гриба. Так, в 2008 році на одному із аукціонів мільярдер Стенлі Хоу, витратив чималу суму «зелених» за білий трюфель, а саме 200 тисяч доларів.
Як кенгуру отримало назву "кенгуру"!
Європейськими переселенцями в Австралії. Вони побачили тут дуже дивну тварину, яка стрибала, від¬штовхуючись довгими задніми ногами. А з великої кишені, що висіла на череві звіра, визирала кумедна вухата мордочка дитинчати. «Що це таке?» — спитали вкрай здивовані європейці. «Кен ге роо» (кенгуру), — відповіли місцеві мешканці
З того часу незвичайну тварину почали називати кенгуру. Незабаром так назвали й невеликий острів, розташований на південь від материка Австралія. Минуло багато десятиліть, перш ніж європейці зрозуміли, що мовою корінних мешканців слово «кенгуру» означає «я вас не розумію».
Дельфіни - розумні істоти! Щороку вчені відкривають все нові види живих істот, які володіють страшними формами і надзвичайним зовнішнім виглядом. Деякі з них мають досить страхітливі назви: «риба-вампір з пекла», «саблезуба риба-гадюка» та інші.
Але дивовижні здібності дельфінів, які вважаються найрозумнішими серед всіх істот, окрім людей, і донині вражають вчених.
В океані існує особливий шар води з підвищеною провідністю звукових хвиль. Цим природним звукопроводом користуються дельфіни і кити для спілкування один з одним вже мільйони років. Дельфіни мають незвичайну шкіру. Для більшої обтічності, лусочки верхнього шару шкіри оновлюються кожні дві години. Завдяки цій властивості дельфіни здатні розвивати швидкість до 45 км / год, пересуватися досить довго, вистрибуючи на поверхню на 5-6 метрів, розвиваючи зусилля в 5-6 кінських сил і пливти зі швидкістю в 10 разів перевершуючу потужність їх м’язів. Для збільшення швидкості, дельфіни використовують хвостовий плавник, такий собі хвильовий пропелер.
Дорослому дельфінові не важко перекусити ногу людині або ударом носа зламати кілька ребер, але в історії людства не було зафіксовано жодного прецеденту нападу дельфінів на людей, навіть якщо людина жорстока по відношенню до них. Виникло припущення, що між дельфінами і людьми існує телепатичний контакт. Може дельфіни сприймають людей як своїх побратимів? Допомагають ловити рибу, виштовхують наверх з води. Вони навіть хворіють людськими хворобами, наприклад, серцевими або нирковоковими захворюваннями. Встановлено, що дельфіни здатні лікувати людей. У медицині існує навіть такий термін — дельфінотерапія. Тварини позитивно впливають на психічний стан людини, на хворих з порушеннями тиску, серцево — судинними захворюваннями, на людей, які страждають ДЦП і навіть на онкологічних хворих.


Білок Пікачурін! У 2008 році японські вчені з Інституту біологічних наук Осаки відкрили білок, який грає важливу роль при передачі сигналів між стрічковими синапсами фоторецепторів людського ока і дендритами. Назвали цей білок «пікачурін» — на честь пересувань зі швидкістю блискавки та електричних здібностей покемона Пікачу.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Урок біології в зеленому класі (8-Б)

Урок біології в зеленому класі (8-Б)